معرفی و مشخصات بیل مکانیکی کوماتسو

مقدمه بیل مکانیکی کوماتسو

این مقاله جهت معرفی و مشخصات بیل مکانیکی کوماتسو میباشد. برای دیدن محصولات بیل مکانیکی کوماتسو به فروشگاه آرنا یدک مراجعه کنید.

احتمالا باورش برایتان کمی سخت است، اما سرعت توسعه در دنیای امروز ما، قرار دادن این بیل های دستی را تا حد حفر خاک باغچه یا پرکردن یک گاری کوچک از زباله کاهش داده است.

اگر زمانی سه اهرم مصر در آن ابعاد غول آسا با همان بیل ها ساخته می شد، امروزه در ساخت خانه کوچک یا حفر کانال کوچک از ماشین آلات راهسازی معدنی استفاده می شود که پرکاربردترین نمونه آن بیل مکانیکی می باشد.

 

معرفی و مشخصات بیل مکانیکی کوماتسو

 

معرفی و مشخصات بیل مکانیکی

بیل مکانیکی با چنگال های آهنی خود به نام ناخن به زمین برخورد می کند و خاک جمع آوری شده را داخل پاکت خود می ریزد.

چرخ های بزرگ و عریض بیل مکانیکی که با زنجیرهای مستحکم و پیوسته به هم متصل شده اند، ضمن استقامت حرکت در مسیرهای صعب العبور، از واژگونی یا فرورفتن دستگاه و گیرکردن آن در ناحیه عملیاتی جلوگیری می کنند.

باکت (پاکت) با استفاده از تیرک و بازو به سمت بالا و پایین، جلو، عقب، چپ و راست حرکت می کنند. این کار توسط راننده دستگاه نشسته در کابین انجام می شود.

 

اگرچه عمر بیل مکانیکی به صد سال نمی رسد اما در این صد سال مدل ها و برندهای مختلفی با ابعاد، شکل ها و کارکردهای مختلف طراحی، تولید و به بازار عرضه شده است. در این بین بیل های کوماتسو به دلیل تنوع بیشتر، حجم پاکت های متفاوت، قیمت نسبتا مناسب و از همه مهمتر کارایی بالاتر و عمر طولانی تر از سایر برندهای موجود در بازار محبوبیت بیشتری داشته اند.

 

 

معرفی شرکت کوماتسو

 

برند کوماتسو

 

کوماتسو یکی از بزرگترین تولیدکنندگان بیل مکانیکی بلدوزر ، لودر و… در زمینه طراحی، تولید و مهندسی ماشین آلات راهسازی معدنی در جهان است. این شرکت یکی از صنایع سنگین ژاپن می باشد.

در سال 1957 این شرکت به اوج خود رسید. بدین ترتیب تمامی مدل ها مجهز به موتور، قطعات و محصولات کوماتسو هستند.

یکی دیگر از افتخارات این شرکت تولید و ساخت بزرگترین بولدوزر جهان به نام D575 است. در سال 2008، این شرکت همچنین بیل مکانیکی کوماتسو Pc200-8-Hybrid را توسعه داد که یک بیل مکانیکی 360 درجه است که از قدرت ترمز برای افزایش قدرت و کاهش مصرف سوخت استفاده می کند که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

این شرکت در حال حاضر متعلق به Tetsuji Ohashi و Kunio Noji، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره است، با تقریباً 59,752 کارمند و متوسط ​​درآمد تقریباً 22.9 میلیارد دلار و درآمد خالص 2. این شرکت 6 میلیارد دلار و درآمد کل 1.8 میلیارد دلار در سال 2018 است.

شرکت کوماتسو بیش از 70 درصد درآمد آن از فروش تجهیزات راهسازی و معدنی از جمله بولدوزر کوماتسو، کمپرسی کوماتسو، بیل مکانیکی کوماتسو و لودر کوماتسو و .. همچنین بخش قابل توجهی را به تولید تجهیزات الکترونیکی اختصاص می دهد.

این تجارت که حدود 7 درصد از کل درآمد کوماتسو را به خود اختصاص می دهد، شامل محصولات فرج پرس، ماشین آلات پلیت سازی در واحدهای بازیافت و سازه های پیش ساخته اداری و حتی تجهیزات نیروگاهی خارجی است.

 

 

دسته بندی بیل کوماتسو طبق تناژ

 

بیل کوماتسو

 

اما جدای از معرفی و مشخصات بیل مکانیکی کوماتسو ، بیل ها بر اساس وزن، ظرفیت باربری و قدرت موتور در مدل های مختلفی تولید می شوند. رویه ی رایج بازار در معرفی بیل مکانیکی آخرین دسته است.

به عنوان مثال، در بازار بیل مکانیکی کوماتسو، بیل مکانیکی پنج تنی و هفت خطی شناخته شده است، در حالی که تعداد کمی به باکت جلو یا عقب یا کششی و بکهو بودن آن اشاره می کنند.

در واقع مهمترین اصل در عملکرد بیل ها، بار و قدرت موتور است. روی پلاکی که مشخصات بیل مکانیکی درج شده این نشانگر مشخص کننده قدرت و مدل دستگاه ذکر شده است و با کمی دقت مشاهده می شود که مثلا PC400,400LC-7 روی آن درج شده است.

پلاک عدد اول مربوط به بار پاکت است و عدد دوم تعیین کننده زمان ساخت و مدل دستگاه است که در کشور ما به خط معروف است. به این ترتیب گفته می شود پلاک فوق مربوط به بیل 400 تنی خط کوماتسو 7 است که کامیون های کوماتسو در کشور ما معمولا بین 200 تا 750 تن هستند و از خط 2 تا خط 8 استفاده می شوند و بسیاری از آنها به دلیل طول عمر بالا و مصرف بالا هستند.

مهمترین و پرکاربردترین قطعات بیل مکانیکی کوماتسو پمپ مادر، فنجان، بوم و قطعات مربوط به سیستم هیدرولیک آن می باشد.